Binance Komisyon Oranları

Binance Komisyon Oranları

Binance komisyon oranları, kripto para borsası ile ilgilen herkesin en merak ettiği konulardan birisidir. Günümüzde kripto para borsası olarak faaliyet gösteren borsa çeşitlerinden birisi de Binance borsasıdır. Binance, işlem hacmi yüksek ve son derece güvenilir bir kripto para borsası olarak geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Kısa sürede dünya çapında en büyük kripto para borsası haline gelen Binance borsası, ilk kurulduğunda Çin’de bulunsa da sonradan Çin’den ayrılmayı tercih etti.

Binance komisyon oranları ile birlikte aynı zamanda kullanıcı dostu ve %100 güvenli bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılara banka havalesi ile Türk Lirası yatırıp çekme imkanı sunan Binance bünyesinde farklı kripto para türleri vardır.

Binanca Yatırma Komisyonu Ne Kadar?

Binance, kullanıcı dostu ve aynı zamanda da son derece güvenilir bri kripto para platformudur. Bu sayede Binance komisyon oranları da kullanıcıları zorlamayan optimum düzeyde kullanıcılara sunulur. Bu bağlamda Binance sistemine kayıt olup Türk Lirası ile kripto para alım satımı yapmak isteyen yeni yatırımcılar öncelikle yatırma komisyonlarının ne kadar olduğunu fazlasıyla merak ediyor.

Bazı kripto para borsa platformlarında kullanıcılardan yatırma komisyonu tahsil edilirken kullanıcı dostu olan Binance, kullanıcılarından yatırma komisyonu talep etmez. Yani Binance sisteminde yatırım yapmak isteyen kullanıcılar yatırma işlemi yaparken komisyon ödemezler, yatırma komisyonu bu sistemde ücretsizdir. Kullanıcı dostu olan Binance, komisyon oranlarını olabildiğinde kullanıcıların faydasına çevirmeye özen gösterir.

Binance Alım-Satım Komisyonları Ne Kadar?

Binance komisyon oranları denildiğinde kullanıcıların merak ettiği konulardan bir diğeri de alım-satım komisyonlarıdır. Sistemde farklı etkenlere bağlı olarak kullanıcılara alım-satım komisyonları sunulur. Eğer kullanıcılar alım-satım sırasında BNB yani Binance coin kullanmaz ise bu durumda her alım-satım işleminde %0,1 standart komisyon oranı uygulanır. Ancak bu noktada kullanıcıların BNB yani Binance coin kullanmaları aynı zamanda alım-satım komisyonlarında da indirim almalarına imkan tanır.

Kullanıcının hesabında Binance coin var ise alım-satım işlemlerinde kullanıcının hesabından otomatik olarak düşer. Ayrıca Marjin alım-satım komisyonları, vadeli işlemler alım-satım komisyonları gibi komisyon oranları yine kullanıcıların Binance coin kullanıp kullanmadığı doğrultusunda oranlanır.

Binance Çekim Ücretleri Ne Kadar?

Binance komisyon oranları kadar çekim ücretleri de araştırılan konular arasındadır. Ancak Binance kripto para borsası platformunda çekim ücretleri dinamik yani hareketlidir. Borsa piyasasına göre düzenlenir ve bu düzenlemeler neticesinde çekim ücretleri de anlık olarak belirlenir. Tüm bu oranların anında görülmesi ve alım-satım işlemlerin daha kolay yapılabilmesi için Binance, tüm kullanıcılarına en güvenilir düzeyde kolaylıklar sunar.

Binance kullanıcılarının alım-satım işlemlerini günün her saatinde diledikleri gibi hızlı şekilde yapabilmeleri ve hesaplarını hem hızlı hem de diledikleri yerden yönetebilmeleri için mobil uygulama desteği vardır. Kullanıcılar, İOS ya da Android cihazlar için Google Play Store ve App Store üzerinden Binance mobil uygulamasını indirebilme imkanına sahiptir.

Binance Hangi Bankalardan Para Yatırılır?

Binance kripto para borsası platformu, son derece güvenilir bir borsa platformudur. Bu nedenle de para yatırma işleminden önce kullanıcıların hesaplarını iki aşamalı doğrulama yöntemi ile doğrulamaları gereklidir. Daha sonrasında ise bankadan para yatırma mümkün hale gelir.

Bankadan Binance Türkiye hesabına para yatırmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank bankalarını kullanmalıdır. Ziraat Bankası ile hem havale hem de EFT yapılabilirken Vakıfbank için sadece havale ile para yatırmak mümkündür. Dolayısıyla da Vakıf Bank aracılığı ile Binance Türkiye hesabına para yatırmak isteyenler öncelikle Vakıf Bank hesabına shaip olmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.