BtcTurk Komisyon Oranları

BtcTurk Komisyon Oranları

BtcTurk komisyon oranları, kripto para borsası ile ilgilenenlerin yakından takip ettiği konulardan birisidir. İlk Türk kripto para borsası platformu olan ve güvenilirliği üst seviyede olan BtcTurk, 2013 yılında kripto para borsasına adım atarak Türk Lirası ile kripto para alım satım imkanı sunmuştur. 2013 yılında Kerem Tibuk tarafından kurulan BtcTurk, 2018 yılında el değiştirerek QNB Finansinvest CEO’su olan Özgür Güneri yönetimine geçmiştir.

Güvenilir bir platform olan BtcTurk komisyon oranları ile de kullanıcılarına birçok kolaylık sağlayan, kullanıcıların kar amacını güden müşteri dostu bir kripto para borsasıdır. Akbank, Fibabanka, Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank ve Papara gibi ödeme yöntemleri ile BtcTurk, kullanıcılara yatırım yapma konusunda geniş seçenekler sunuyor.

BtcTurk Borsasında Türk Lirası – Kripto Para İşlemlerinde Komisyon İndirimi

BtcTurk komisyon oranları kısa süre önce BtcTurk düzenlemeleri ile Kripto para-Türk Lirası işlemlerinde indirime tabii tutuldu. İlk Türk kripto para borsası platformu olan BtcTurk, Türkiye’de bitcoin ve kripto para alım-satım işlemlerinin kolay ve güvenilir şekilde yapılmasını sağlıyor. Bu sistemde kripto-kripto işlemleri yapıldığında kullanıcılara sıfır komisyon oranı uygulanır yani diğer bir deyişle kullanıcılar bu işlemlerde ayrı bir ücret ödemiyor.

Kripto-kripto işlemlerinde komisyon oranını sıfıra çeken BtcTurk, aynı zamanda kripto-Türk Lirası işlemlerinde de komisyon indirim yoluna gidiyor. Türkiye’de borsalar arasında en yüksek ödenmiş sermaye oranına sahip olan BtcTurk, profesyonel yatırımcılar geliştiriyor. Bu sayede hem BtcTurk platformunda hem de diğer BtcTurk platformu olan PRO uygulamasında kullanıcılar ciddi oranda düşük faizler ödeyerek alım-satım işlemi yapabiliyor.

BtcTurk Komisyon Oranları Nedir?

BtcTurk için geniş çaplı araştırmalar yapan kişiler için şüphesiz ki; BtcTurk komisyon oranları da ciddi bir tercih sebebi haline geldi. 0-1 milyon TL arasında işlem yapanlar için 0,0010 komisyon oranı uygulanırken alıcılar için ise bu oran 0,0018 olarak belirlendi. Eğer yapılan işlem tutarı 1 milyon-5 milyon arasında ise o zaman satış için 0,0008, alış için ise 0,0016 komisyon oranı uygulanıyor.

5 milyon ila 10 milyon arasında yapılan işlemler için komisyon oranları satış için 0,0006, alıcılar için ise 0,0012 olarak belirlenmiştir. BtcTurk kripto para borsasında aylık olarak alım-satım işlemleri yapanlar için ise komisyon oranları şu şekildedir;

  • Bir ayda 10 milyon ila 50 milyon arasında işlem yapıldığında satış için 0,0004, alış için ise 0,0010 komisyon oranı,
  • Bir ayda 50milyon TL’den fazla işlem yapıldığında ise satış için 0,0001, alış için 0,0008 komisyon oranı uygulanır.

BtcTurk PRO Nedir?

BtcTurk Pro, BtcTurk kripto para borsası platformunun aynı olup kullanıcılara daha fazla özellik ve işlem imkanı tanıyan uygulamadır. Günlük olarak alım-satım yapan kullanıcıların yatırımlarını yönlendirebildiği, piyasanın güncel halini sürekli takip edebildiği, bitcoin ve kripto para işlemi yaparken BtcTurk komisyon oranları, fiyat grafiklerini ve göstergeleri görebildiği bir platform olan BtcTurk PRO, aynı zamanda kullanıcılara alım-satım sırasında karar verirken profesyonel yatırıcıların oluşturduğu analiz ve raporlara sunan faydalı bir platformdur.

BtcTurk üzerinde sadece bitcoin ile alım-satım işlemi yapılırken BtcTurk PRO üzerinden yatırımcıların tercih edebileceği kripto para seçenekleri daha fazladır. BtcTurk PRO üzerinden üye oalrak kripto para alım-satım işlemi yapmak isteyen kullanıcılar; Türk Lirası, Bitcoin ve USD kullanarak BTC, ETH, LTC, XRP, USDT, XLM, NEO ve EOS alım-satım işlemleri yapabiliyor. BtcTurk PRO platformu da tıpkı BtcTurk gibi aynı ve hatta daha fazla özelliklere sahip olmakla birlikte aynı güvenilirliğe sahip bir platformdur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.